Inspirujące rozmowy
i wybitni prelegenci
– Konferencja AML za nami!

Osiem niezwykłych prelekcji, inspirujące rozmowy w kuluarach i poruszający panel dyskusyjny za nami! Z dumą pragniemy podzielić się z Wami relacją z naszej najnowszej konferencji „Co z tym AML? Porozmawiajmy o przyszłości Instytucji Finansowych,” która odbyła się 14 lipca 2023 roku. To było niezapomniane wydarzenie, które zgromadziło wybitnych ekspertów i profesjonalistów z branży finansowej, mających na uwadze wspólny cel – pokłonić się regulacjom z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem Radosława Obczyńskiego, Dyrektora Departamentu Przeciwdziałania Przestępczości Finansowej z mBANK-u. Jego niezwykła wiedza i doświadczenie były inspiracją dla wszystkich uczestników.

Kolejne prelekcje, takie jak „Ustawa o Systemie Informacji Finansowej i zmiany, jakie wprowadziła w systemie AML” przedstawiona przez Michała Szałasa, adwokata i eksperta w zakresie przestępczości gospodarczej, czy „Co AMLRO powinien wiedzieć o narzędziach IT wspierających instytucje obowiązane w realizacji wymogów ustawy AML” przez Edytę Zdziarską, dostarczyły nam wielu praktycznych spostrzeżeń i wskazówek.

 

 

Monika Błaszczyk z Santander BP podzieliła się wiedzą na temat niebankowych instytucji płatniczych w kontekście stanowiska UKNF, podczas gdy Andrzej Otto wzbogacił nas swoim doświadczeniem jako praktyk w zakresie AML, kontroler wewnętrzny oraz inspektor nadzoru w firmach inwestycyjnych.

Nie mogło również zabraknąć omówienia wytycznych EBA i nadchodzących zmian regulacyjnych. Partnerem konferencji była firma Deloitte, a jej przedstawiciele –  Paweł Spławski, Partner ds. Risk Advisory, Financial Services, oraz Monika Strzelecka, Senior Manager ds. Risk Advisory – Financial Crime, rzucili nowe światło na zagadnienie „Należytej staranności wobec klienta oraz czynników ryzyka w ocenie ryzyka ML/TF.”

 

Wydarzenie kulminacyjne stanowił panel dyskusyjny, który zebrał najjaśniejsze umysły z branży. Dyskusje były emocjonujące i skłaniały nas do refleksji nad wyzwaniami, jakie stoją przed instytucjami finansowymi.

 

 

Nie możemy zapomnieć o wspaniałej atmosferze towarzyszącej całej konferencji. Spotkania networkingowe pozwoliły na budowanie nowych relacji oraz wymianę doświadczeń, a uśmiechy i pasja uczestników pokazały, że temat AML wciąż jest na czasie i wymaga naszej wspólnej uwagi.

 

Zapraszamy Was do obejrzenia poniżej galerii zdjęć z tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że te wspomnienia będą dla Was równie cenne, co dla nas.

 

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i obecność na naszej konferencji. Wasze wsparcie sprawia, że możemy kontynuować naszą misję edukacji i budowania świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa finansowego.

 

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach V Financial Conferences!

 

Opublikowano w

sebastian