Adwokat, specjalista w zakresie prawa rynku kapitałowego oraz compliance i sfery regulacyjnej instytucji finansowych. Od 2011 roku na bieżąco obsługuje spółki publiczne, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, firmy inwestycyjne, instytucje płatnicze i banki. W latach 2015 – 2021 kierował praktyką rynku kapitałowego w kancelarii prawnej, tworząc jeden z najwyżej ocenianych zespołów profesjonalistów w Polsce.
W ramach swojej praktyki łączy ogromną wiedzę z doświadczeniem zdobytym we współpracy z biznesem, w tym z liderami sektorów finansowego i rynku kapitałowego w Polsce, a także klientami zagranicznymi. W szczególności specjalizuje się w sprawach wymagających szczegółowej wiedzy i ekwilibrystki argumentacyjnej w ramach postępowań cywilnych, karnych oraz postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego. Duża znajomość rynku, praktyki obrotu oraz trendów (w tym kryptoaktywów oraz crowdfundingu) pozwalają mu na bieżącą obsługę największych instytucji finansowych oraz podmiotów prywatnych w sektorach powiązanych z rynkiem kapitałowym. Wskazane doświadczenie jest znakomicie uzupełniane o praktykę z zakresu AML, compliance oraz M&A.
W roku 2020 Rzeczpospolita uznała adw. Rafała Wojciechowskiego indywidualnie oraz zespół przez niego kierowanych jako rekomendowanych w sektorze obsługi prawnej rynku kapitałowego. Jest on również autorem wielu publikacji, w tym komentarza do ustawy o funduszach inwestycyjnych, licznych felietonów oraz opracowań naukowych w zakresie swojej specjalizacji.
W zakresie specjalizacji związanej z obszarem przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu posiada duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed organami administracji oraz sądami i prokuraturami w sprawach związanych z wykonywaniem działalności objętych ustawą AML oraz na gruncie art. 299 kk. Brał udział lub koordynował wdrożenia i audyty AML w podmiotach z sektora finansowego (domach maklerskich, towarzystwach funduszy inwestycyjnych), a także w ramach sektorów pozafinansowych. Wielokrotny szkoleniowiec i uczestnik debat związanych z ryzykiem prania pieniędzy oraz prawnymi mechanizmami ochrony rynku przed nieprawidłowościami.